Чи може фізособа як ФОП надавати в оренду власне авто
Фізособа має власний автомобіль. Чи має право фізособа як ФОП (єдиний податок, 3 група без ПДВ) передавати в оренду власний автомобіль іншому ФОПу (загальна система без ПДВ)? І чи має право ФОП на загальній системі зменшувати дохід на суму оренди автомобіля, який використовує для перевезення товару?

Так, фізична особа — власник автомобілю має право у статусі фізособи-підприємця (єдиний податок, 3 група, без ПДВ) передавати в оренду власний автомобіль іншій фізособі-підприємцю (загальносистемнику, неплатнику ПДВ). Оскільки:

— по-перше, щодо здавання єдинниками в оренду рухомого майна (у т.ч. транспортних засобів) у п. 291.5 ПКУ жодних заборон чи обмежень не міститься. Підпунктом 291.5.3 ПКУ передбачено лише обмеження щодо здавання в оренду підприємцями-єдинниками нерухомості (земельних ділянок, житлових і нежитлових приміщень); 

— по-друге, оскільки згідно зі ст. 318 ЦКУ суб’єктами права власності є юридичні та фізичні особи (фізособа-підприємець — це спецстатус з метою оподаткування), майно, яким володіє фізособа, вона може здавати в оренду як у статусі фізособи-громадянина, так і у статусі фізособи-підприємця.

І якщо орендар транспортного засобу (підприємець на загальній системі, неплатник ПДВ) використовує орендований у підприємця-єдинника транспортний засіб у господарській діяльності, на підставі пп. 177.4.4 ПКУ він може включити вартість оренди автомобіля до складу витрат, які зменшують чистий оподатковуваний дохід (об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 ПКУ)).

Тобто в розглянутій ситуації орендар (підприємець-загальносистемник) може зменшувати свій загальний оподатковуваний дохід на вартість витрат на оренду автомобіля, який використовується для перевезення товару.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати