Чи можна особу з інвалідністю, яка отримує пенсію за віком, враховувати для виконання нормативу з працевлаштування
23.03.2021 | 08:00
812 0 Пенсії
У діяльності нашого підприємства виникла певна обставина, яка потребує консультації, а саме: на підприємстві працівник-інвалід пішов на пенсію. Пенсію по інвалідності змінює на пенсію за віком. Цікавить, чи можна цього працівника-інваліда (пенсіонера) включати у квоту щодо інвалідів по підприємству?

Так, можна включати до квоти.

У ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII обумовлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

І не сказано, якої групи інвалідність може/має бути. Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, унаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист (ст. 2 цього Закону).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати