ЧИ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ПОЗИКУ НАТУРОЮ
29.10.2020 | 08:24
683 0
Співробітнику (директору) надали безпроцентну позику. Чи може він її повернути не грошима, а обладнанням? Якщо так, то які документи повинні бути на це обладнання?

Відповідно до ст. 1046 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ)  за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку саму суму грошових коштів (суму позики) або таку саму кількість речей того самого роду та такої самої якості.

Крім того, статтею 1049 ЦКУ визначено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається поверненою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

Власне, зазначене дає підстави вважати, що повертати позику потрібно в тій формі, у якій її отримано.

Тому якщо підприємство надало співробітнику в позику грошові кошти, то повернути він має саме грошові кошти.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати