Чи потрібно єдиннику 4 групи реєструватись платником акцизного податку
Фермерське господарство має в оренді земельну ділянку під будівлями та спорудами (у т.ч. ємності для пального), частину її здає в суборенду іншому ФГ, де розташовані ємності для пального. Обидва ФГ є платниками єдиного податку 4 групи та витримують усі критерії для нереєстрації платниками акцизного податку. Територія має одну адресу, на якій зберігається пальне. Чи не доведеться орендарю реєструватися платником акцизного податку?

Не є акцизним складом приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання — платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через заправки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії) та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам (пп. «в» пп. 14.1.6 Податкового кодексу України).

Тобто для єдинника четвертої групи в контексті вашого запитання має значення не кількість ємностей для пального та/або їх обсяг, а обсяг пального, отриманого протягом календарного року. 

Щодо зберігання пального, то, як ми зрозуміли із вашого запитання, ваше господарство зберігає виключно своє пальне, а господарство, яке користується земельною ділянкою на правах суборенди, зберігає у ваших ємностях власне пальне. Тобто ваше господарство не зберігає пальне господарства, яке на правах суборенди користується земділянкою.

Тож якщо господарство не перевищує згаданий обсяг пального, не реалізує його та не зберігає пальне інших осіб, а використовує пальне для власного споживання, то воно не зобов’язане реєструватись платником акцизного податку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати