Чи потрібний РРО при отриманні коштів за оренду
24.09.2020 | 08:27
Сільськогосподарське підприємство надає в оренду вантажний автомобіль та обладнання. Чи може таке підприємство отримувати готівку в касу (розрахунок за надані послуги оренди) без застосування РРО?

Згідно з п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР РРО або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ та організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею належних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання.

На сьогодні зазначена норма не містить згадки про послуги чи оренду. А отже, при отриманні готівки за оренду автомобіля та обладнання слід застосовувати РРО. Для уникнення цього рекомендуємо, щоб клієнти перераховували орендну плату безготівково на рахунок підприємства.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати