Чи повинен ФОП сплачувати ПДФО за фізосіб до бюджету за місцем їх проживання
Фізособа здає в оренду фізособі-підприємцю власну нерухомість —нежитлове приміщення. Куди ФОП — податковому агенту сплачувати ПДФО та військовий збір за фізособу —  за місцем реєстрації ФОП чи фізособи?

Підпунктом 168.4.1 ПКУ встановлено, що ПДФО, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (БКУ). Своє чергою, ч. 2 ст. 64 БКУ визначено, що «податок на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного абзацом п’ятим цієї частини статті), який сплачується (перераховується) … податковим агентом — фізичною особою, зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи у податкових органах».

А абзацом п’ятим ч. 2 ст. 64 БКУ закарбовано, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізособою, яка отримує доходи від особи, котра не є податковим агентом, з доходів за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачує такий податковий агент або така фізособа до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Отже, ФОП сплачує орендну плату за місцем своєї реєстрації у податкових органах.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати