ДАРУЄМО ЗАПАСИ БЮДЖЕТНИКАМ: ЩО В ОБЛІКУ
25.11.2020 | 08:05
Підприємство передає (безоплатна передача) бюджетній установі запаси. Чи достатньо для відображення в обліку акта приймання-передачі? Чи будуть вірними проводки: Дт 949 Кт 20, Дт 949 Кт 64, Дт 79 Кт 949?

Власне, для відображення в бухобліку будь-якої господарської операції потрібен тільки первинний документ. У випадку з безоплатною передачею запасів таким цілком може слугувати акт приймання-передачі. Головне, щоб у ньому були зафіксовані всі обов’язкові реквізити із ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV, які притаманні первинці.

Інакше кажучи, на наш погляд, для бухоблікових цілей обговорюваного акта цілком достатньо.

Зроблені вами проводки під час безкоштовної передачі запасів загалом також правильні. Єдине, на наш погляд, дарування запасів можна пропускати крізь дебет субрахунку 977, а не 949. Бо навряд чи таку операцію можна віднести до операційної діяльності підприємства. Хоча це не критично. Тому теоретично дармова передача може бути відображена й так, як ви це зробили.

Детально про облік безоплатних передач мовилося в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 26 за 2020 рік на стор. 32.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати