Доцільність отримання ліцензії за відсутності ємності для зберігання пального
26.03.2020 | 08:27
98 0
Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального, якщо господарство не має ємностей для зберігання пального (акцизного складу) та використовує найману техніку.

Якщо ми правильно зрозуміли ваше запитання, то ви не використовуєте в господарській діяльності жодних ємностей для зберігання пального (стаціонарні та пересувні), а заправка орендованої техніки відбувається безпосередньо в бак орендованого транспортного засобу. Крім того, усе пальне використовується для власних потреб без провадження діяльності з реалізації останнього. У такому випадку вам не потрібно реєструвати акцизний склад і отримувати ліцензію на зберігання пального, оскільки Податковим кодексом України визначено, що не є акцизним складом паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої (пп. «г» пп. 14.1.6 ПКУ). До того ж, ліцензію на зберігання пального отримувати не потрібно, оскільки абз. 7 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.95 р. № 481/95-BP визначено: «Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним — одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання». Тобто можемо підсумувати, що у зв’язку з відсутністю місць зберігання пального ліцензію отримувати не потрібно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати