Як ФОП-єдиннику оподатковувати безоплатно отримані авторські права
09.03.2021 | 08:00
ФОП (єдинник 3 групи) здійснює діяльність у сфері архітектури. Для розробки певного проєкту йому безоплатно надають авторські права на робочий проєкт, розроблений іншою фірмою. Чи потрібно вважати це безоплатно отриманими послугами? Чи треба оподатковувати? За якою вартістю?

Якщо безоплатна передача-отримання таких прав не зафіксована документально, контролери вважають, що це не підприємницький дохід єдинника, а його дохід як звичайної фізособи.

Про це свідчить роз’яснення в категорії 107.01.03 ЗІР.

У ньому контролери зазначили, що за п. 292.3 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платникові єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними відповідно до законодавства, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Тобто вартість безоплатно отриманих за усною домовленістю товарів (робіт, послуг) згідно з нормами п. 292.3 ПКУ не включається до суми доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

Водночас, на думку податківців, вартість безоплатно отриманих за усною домовленістю товарів (робіт, послуг) включається до загального річного оподатковуваного доходу фізособи, тому така особа повинна подати річну декларацію з податку на доходи й сплатити задекларовану в ній суму податкового зобов’язання.

Визначають дохід у цьому разі з урахуванням звичайних (ринкових) цін на аналогічні товари, послуги у відповідному проміжку часу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати