Як формувати резерв оплати відпусток після карантину
У травні 2020 р. через карантин підприємство звимушено зупинити свою діяльність. Період простою для всіх працівників — травень. Водночас працівникам пенсійного віку виплачувалося 2/3 середнього заробітку, а решті оформлено допомогу з часткового безробіття. Як правильно формувати резерв оплати відпусток за місяці, коли на підприємстві оформлено простій? І як це відобразити в обліку?

Наявність/відсутність карантину на нарахування резерву відпусток не впливає.

В Інструкції із застосування Плану рахунків в поясненні до субрахунку 471 «Забезпечення виплат відпусток» сказано, що сума забезпечення на оплату чергових відпусток працівникам визначається щомісячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотку, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці.

Відтак щомісяця впродовж року в разі нарахування зарплати її сума множиться на цей відсоток: є зарплата — нараховано забезпечення; немає зарплати — не буде й забезпечення; більше нараховано зарплати — більше забезпечення.

Окрім того, слід враховувати, що коли резерву недостатньо, відпускні працівникам однаково виплачують, але тоді частину покривають за рахунок наявного резерву, а решту одразу включають до витрат.

До того ж відповідно до п. 17 П(С)БО 11 «Зобов’язання» залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу та, у разі потреби, коригується (збільшується або зменшується).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати