Як нерезиденту сплачувати податок на нерухомість в Україні
Допоможіть, будь ласка, з’ясувати: чи може власник нерухомості в Україні, який є платником податку (резидент Швеції), сплачувати до бюджету податок на нерухомість прямо зі Швеції, без відкриття рахунку в банку в Україні?

Відповідно до п. 35.1 ПКУ сплата податків та зборів здійснюється в грошовій формі в національній валюті України, крім випадків, передбачених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Причому винятків з цього правила ПКУ не встановлено.

Окрім того, при перерахуванні коштів в Україну з іншої країни відбувається транскордонний переказ валютних цінностей (див. п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.18 р. № 2473-VIII, далі — Закон № 2473).

Відповідно до ст. 7 Закону № 2473 транскордонний переказ валютних цінностей здійснюється виключно через уповноважені установи.

Особливості транскордонних переказів установлено Положенням про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженим постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 2 (далі — Положення № 2).

Згідно з п. 37 Положення № 2 переказ, ініційований платником за межами України в іноземній валюті за допомогою міжнародної платіжної системи, за дорученням платника може бути виплачений фізичній особі/зарахований на поточний рахунок отримувача (фізичної, юридичної особи, фізичної особи підприємця) у національній валюті (за умови згоди платника щодо курсу перерахунку валют у міжнародній платіжній системі).

Тобто, у принципі, власник нерухомості в Україні, який є платником податку (резидент Швеції), може сплачувати до бюджету податок на нерухомість прямо зі Швеції, без відкриття рахунку в банку в Україні. Але з приводу технічної можливості здійснення такого платежу потрібно звертатися до швейцарських банків.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати