ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РЕЄСТРАЦІЙНИЙ ВНЕСОК АУКЦІОНУ
23.11.2020 | 08:26
Брали участь в електронних торгах. Сплатили реєстраційний та гарантійний внески. Торги програли. Гарантійний внесок нам повернули. А на підставі чого (протоколу?) маємо списати витрати щодо реєстраційного внеску (акт на реєстраційний внесок відмовляються видавати). Чи є реєстраційний внесок базою обкладення ПДВ?

Відразу скажемо: на наш погляд, реєстраційний внесок (фактично він є платою за послуги, що надаються організатором аукціону) можна в бухобліку відображати у складі витрат у тому звітному періоді, коли відповідні платежі було здійснено. Підставою для цього може слугувати виписка банку.

Стосовно обкладення ПДВ цих сум повідомимо таке. На думку податківців, операції з постачання «тендерних» послуг підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах. Так, наприклад, у листі ДФСУ від 06.10.16 р. № 21765/6/99-99-15-03-02-15 контролери зауважували: оскільки участь підприємств у тендері не є законодавчо встановленим обов'язком, а визначається учасником тендеру самостійно та на добровільних засадах, то операції з постачання оператором послуг у межах проведення процедур закупівель (тендерних процедур) з метою застосування пп. 197.1.18 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не є операціями з постачання державних платних послуг та підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах.

Зважаючи на це, учасник, який платить за «тендерні» послуги організаторові аукціону — платнику ПДВ, фактично вправі включати вхідний ПДВ, що сидить у їх вартості, до складу свого податкового кредиту. Звісно, за умови наявності правильно оформленої та зареєстрованої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (п.п. 198.1, 198.6, 201.10 ПКУ).

Водночас, на наш погляд, під час програшу в тендері недоречно мовити про необхідність нарахування «компенсуючих» податкових зобов’язань з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ. Бо навіть у разі програшу спрямованість «тендерних» сум аж ніяк не змінюється — вони, як і раніше, мають госпдіяльний статус.

Більше про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 57 за 2020 рік на стор. 15.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати