Як показувати у формі № 1ДФ лікарняні, нараховані під час відпустки
16.02.2021 | 08:00
Співробітник під час відпустки 28.12.20 р. — 31.12.20 р. перебував на лікарняному. Йому за цей період сторнували відпускні та нарахували лікарняні. У Звіті з ЄСВ показали: заробітну плату, відпускні та лікарняні. На кінець року — переплата по заробітній платі, ПДФО, військовому збору. У декларації 1ДФ у графах про суму виплаченого доходу, суму утриманого податку, військовий збір показувати фактично перераховані кошти (з переплатою)? Чи так, як нараховано? Утримали зайво перераховані кошти з авансу за січень 2021 року.

Відповідно до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (у редакції до 01.01.2021 р.):

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку.

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід показуюють повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору;

  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платникові податку податковим агентом.

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, до якого входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано;

  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платникові податку згідно із законодавством;
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Зарплата, відпускні та лікарняні для цілей заповнення ф. № 1ДФ — це зарплата з ознакою доходу «101». Тому всі нарахування (+) і перерахунки/утримання доходу (-), зроблені в грудні 2020 р., згорнуться, і до графи 3а «Сума нарахованого доходу» та 4а «Сума утриманого податку нарахованого» потраплять суми з урахуванням перерахунків.

Однак у графі 3 «Сума виплаченого доходу» слід показати фактично виплачену суму доходу і у гр. 4 «Сума утриманого податку перерахованого» — суму фактично перерахованого податку з таких виплачених доходів. Тобто так, як їх сплачували тоді, коли виплачували той чи інший дохід.

Оскільки в результаті перерахунків дохід міг зменшуватися (за рахунок утримання відпускних, що припали на час тимчасової непрацездатності), можливі розбіжності між графами «нараховано» та «перераховано» як у частині доходів, так і податку.

 Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати