Як відмовитися від КОРО
04.01.2021 | 08:00
1439 0 РРО
У нас закінчується КОРО на РРО, і більше не хочемо її вести. Як від неї відмовитися? Який алгоритм дій з податковою? Як правильно подати заяву на відмову? Чи можна це зробити в електронному кабінеті?

Відповідно до ст.ст. 7 та 8 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розроблено, зокрема, Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі — Порядок РРО), і Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), (далі — Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.16 р. № 547 (далі — наказ № 547).

Згідно з абз. 1 п. 1 гл. 1 розд. ІІ Порядку КОРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім суб’єктів господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що в разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО чи включення електроенергії, зобов’язані зареєструвати КОРО.

Згідно з абз. 5 п. 2 розд. ІІІ Порядку РРО суб’єкту господарювання надано право не реєструвати та не зберігати КОРО й розрахункові книжки в разі прийняття рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО чи включення електроенергії (далі — Рішення). У цьому разі суб’єкт господарювання під час реєстрації РРО проставляє відповідну позначку в реєстраційній заяві (п. 8 заяви про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО додатка 1 до Порядку РРО).

Суб’єкти господарювання відповідно до Рішень, затверджених власними розпорядчими документами, у разі необхідності та за власним бажанням можуть скасувати реєстрацію КОРО і припинити її застосування (абз. 2 та 4 п. 1 гл. 1 розд. ІІ Порядку КОРО).

Відповідно до абз. 1 п. 1 гл. 3 розд. ІІ Порядку КОРО скасування реєстрації КОРО на РРО здійснюється, зокрема, за заявою суб’єкта господарювання.

Заяву про скасування КОРО (далі — Заява) (форма № 2-КОРО додатка 4 до Порядку КОРО) суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО не пізніше двох робочих днів з дня виникнення підстави для скасування (п. 3 гл. 3 розд. ІІ Порядку КОРО).

Посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення підстав вносить відповідні дані до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та здійснює запис на титульній сторінці КОРО на РРО (за її наявності) щодо скасування реєстрації КОРО, який засвідчує своїм підписом і печаткою контролюючого органу (абз. 3 п. 1 гл. 3 розд. ІІ Порядку КОРО).

Для таких РРО в реєстраційному посвідченні зазначається: «КОРО на цей РРО не реєструвалась. У випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється» (абз. 5 п. 2 розд. ІІІ Порядку РРО). У зв’язку з цим до Заяви суб’єкт господарювання додає реєстраційне посвідчення та КОРО, реєстрація якої скасовується. КОРО має бути належним чином заповнена до дати подання Заяви включно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати