Як відобразити у звітності з ЄСВ карантинну допомогу працівникам
У грудні 2020 р. товариство отримало від центру зайнятості та виплатило працівникам одноразову мат.доп. за січень для суб’єктiв господарювання згiдно з постановою КМУ вiд 09.12.2020 р. № 1232. Як відобразити виплату у Звіті з ЄСВ та формі 1ДФ?

Сума допомоги, яку ви виплатили працівникові за ст. 3 Закону України від 04.12.2020 р. № 1071-ІХ, не обкладається ПДФО, ВЗ і ЄСВ.

Відповідні зміни внесено Законом України від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ:

до розділу ХХ ПКУ, підрозділ 1, п. 16: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включається дохід, виплачений (наданий) роботодавцем за рахунок коштів одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, що виплачується за рахунок коштів державного бюджету відповідно до ст. 3 Закону № 1071;

до розділу VІІІ Закону про ЄСВ, п. 917: не є об’єктом нарахування та сплати ЄСВ виплати застрахованим особам у вигляді одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, а також ті, які здійснюються за рахунок одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, що виплачуються за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону № 1071.

У ф. № 1ДФ суму допомоги відображаємо з ознакою доходу «194», а до Звіту з ЄСВ не включаємо, тому що вона не оподатковується ЄСВ.

У п. 17 П(С)БО 15 «Дохід» сказано, що отримане цільове фінансування визнається доходом протягом тих періодів, у яких були зазнані витрати, пов’язані з виконанням умов цільового фінансування. Ми витрати на суму допомоги не несемо.

А в п. 19 П(С)БО 15 визначено, що цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання в майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу. Цим умовам допомога також не відповідає.

Тому нарахування допомоги працівникам відповідно до даних, відображених у відомості, що подана до центру зайнятості, у бухобліку показуємо проводкою Дт 378 «Розрахунки з державними цільовими фондами» Кт 663 «Розрахунки за іншими виплатами» (у розрізі кожного працівника). Отримання: Дт 311 Кт 378 і виплату: Дт 663 Кт 311 (301).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати