ЯКА ВІДПУСТКА ЗА ВЛАСНИЙ РАХУНОК НЕ ПЕРЕРИВАТИМЕ СТРАХОВОГО СТАЖУ
27.11.2020 | 08:00
Скільки днів надається відпустки за власний рахунок, щоб не переривався стаж роботи?

Якщо відпустка за власний рахунок триває більше одного календарного місяця (з 1-го по останнє число), цей місяць не потрапить до страхового стажу.

Страховий стаж — період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею і роботодавцем або нею страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок (ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі — Закон № 1105).

Якщо відпустка без збереження зарплати надається в межах місяця (наприклад, відпустка триває три тижні, а один тиждень співробітник працює), у страхувальника (підприємства-роботодавця) виникає обов’язок сплатити за працівника єдиний внесок у сумі, не меншій за встановлений мінімум (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI), 22% від мінзарплати, на сьогодні — 1100 грн.

Якщо ж працівник перебуває у відпустці за власний рахунок більше одного календарного місяця і жодних нарахувань за цей місяць не провадять, тоді бази нарахування єдиного внеску немає. Тож місяць цілком виключається зі страхового стажу.

Отже, до страхового стажу (який на сьогодні є визначальним як для отримання пенсії, так і для оплати лікарняних) уключають місяці, за які сплачено внески не нижче мінімального розміру. Календарні місяці, у яких працівник перебуває у відпустці з 1-го по останній день місяця, до страхового стажу не потрапляють.

Окремо зауважимо, що перерви у трудовому стажі впливали на розмір пенсії за радянських часів, коли за безперервний стаж нараховувалися надбавки (п. 2 постанови Ради Міністрів СРСР «Про затвердження правил розрахунку безперервного трудового стажу робітників та службовців при призначенні допомоги по державному соціальному страхуванню» від 13.04.73 р. № 252). На сьогодні поняття «перерваний стаж» уже неактуальне, адже стаж для обчислення пенсії залежить від сплати страхових внесків, і наявність перерв у ньому не впливає на її розмір.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати