Які дані подає підприємець держреєстратору в разі зміни місця проживання
ФОП змінив місце проживання, про що свідчить відмітка в паспорті. Чи потрібно вносити зміни до держреєстру?

ФОП, окрім того, що є суб’єктом господарської діяльності, є також звичайною фізособою. І як кожна фізособа має реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). А відповідно до п. 70.7 ПКУ фізичні особи — платники податків зобов'язані подавати податковим органам відомості про зміну даних, що вносяться до облікової картки або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви. За неповідомлення податкового органу про зміну податкової адреси передбачено штраф у розмірі 85 грн (п. 119.1 ПКУ).

Щодо держреєстратора. Пунктом 5 ч. 4 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV установлено, що в Єдиному державному реєстрі міститься, зокрема, така інформація про фізичну особу — підприємця, як місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою — підприємцем). 

А частиною 3 ст. 18 цього Закону передбачено, що для державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі;

2) документ про сплату адміністративного збору — у випадках, передбачених цим Законом;

3) копія довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки — у разі внесення змін, пов’язаних із зміною реєстраційного номера облікової картки платника податків;

4) копія першої сторінки паспорта та сторінки з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта — у разі внесення змін, пов’язаних із зміною серії та номера паспорта, — для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта.

З цього випливає, що підприємцю слід повідомити про зміну місця проживання і держреєстратора. Конкретного строку повідомлення не встановлено, але зволікати не варто. Дані про зміну місцезнаходження ФОП будуть надіслані до податкових органів, а тому слід їх відвідати, аби дізнатися про нові рахунки для сплати податків та зборів, а можливо, буде змінено й місце податкового обліку.  

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати