Єдинника звільнено від податку на землю: чи подавати звіт щодо пільг
17.12.2020 | 08:00
Підприємство на єдиному (3%) податкові. Звільнене від податку на землю. Скажіть, будь ласка, чи треба подавати звітність з пільги на податок на землю? Якщо так, то яка звітність і як бути з минулими періодами (3 роки на єдиному податку)?

З 1 січня 2020 р. розрахунок пільг щодо земельного податку здійснюють безпосередньо в Податковій декларації з плати за землю, затвердженій наказом Мінфіну України від  16.06.15 р. № 560. Однак єдинники таку декларацію не подають — звільнені пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо дотримуються умов, передбачених у цьому пункті: земельна ділянка використовується в госпдіяльності й при цьому сама земділянка та/або нерухомість, розташована на ній, не передана в оренду, найм, позичку.

До 1 січня 2020 р. була єдина форма звіту з пільг. Але єдинники її теж не подавали щодо земподатку. Адже пільги із земподатку встановлені в ст.ст. 281, 282, 283 ПКУ. А спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, який обумовлює заміну сплати окремих податків і зборів, зазначених у п. 297.1 ПКУ, у тому числі земельного податку, на сплату єдиного податку. З точки зору оподаткування це не пільга.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати