Карантин вихідного дня: що з електронною РРО-звітністю

Стаття з газети "Все про бухгалтерський облік" № 108 за 2020 р.

Ресторан (який зазвичай працює 7 днів на тиждень) виконує вимоги про карантин вихідного дня. Відповідно, РРО у ці дні не застосовуємо. 
Чи потрібно повідомляти податківцям про дотримання карантину вихідного дня, адже електронні копії Z-звітів за суботу й неділю на сервер ДПС не надходитимуть?

Запитання з консультаційної лінії

ВІДПОВІДЬ: Ні, не потрібно, і ось чому.

Подання електронної звітності в разі застосування РРО передбачено п. 7 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Ведлуг з абз. 2 зазначеного пункту суб'єкти господарювання, котрі використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг) і РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти), мають надавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв'язку електронні копії роз­рахункових документів і фіскальних звітних чеків (Z-звітів), що містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або пам'яті приєднаних до них модемів.

Зокремте увагу: у наведеній нормі не згадується про щоденне скерування таких копій. Опріч того, у Законі про РРО нічогісінько про обов'язок суб'єктів господарювання сповіщати ДПС про тимчасове зупинення діяльності торговельної точки, з якої б причини це не відбулося.

Абзац 1 п. 16 ст. 3 Закону про РРО рече лишень, що суб'єкт господарювання зобов'язаний у разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, коли виявлено несправності або пошкодження, письмово чи за до допомогою засобів електронного зв'язку в довільній формі повідомити ЦСО[1], а також упродовж 2 робочих днів після дня виявлення несправностей або пошкодження письмово або засобами електронного зв'язку в довільній формі сповістити про це контролюючий орган, у якому він зареєстрований як платник податку.

Аналогічна вимога міститься й у підзаконному стосовно Закону про РРО Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Мінфіну України від 14.06.16 р. № 547 (абз. 16 п. 4 р. III). Одначе цей випадок до карантину вихідного дня геть не підходить.

Завважимо: на практиці трапляється, що суб'єкту господарювання телефонують із ДПС, виявивши відсутність протягом кількох днів його електронної звітності з РРО. Обаче, під час карантину вихідного дня вони навряд чи телефонуватимуть до ресторану, позаяк чудово знають причину неподання звітності по суботах і неділях.

Тетяна СУШАЛЬСЬКА,
консультант газети "Все про бухгалтерський облік"

[1] Центр сервісного обслуговування РРО.

Центр сервісного обслуговування РРО.
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати