НАДАННЯ ПРИМІЩЕННЯ В ОРЕНДУ ФІЗОСОБІ: ЯКІ ПОДАТКИ СПЛАЧУВАТИ
02.11.2020 | 08:17
Підприємство — платник єдиного податку на 3 групі надає приміщення в оренду стороннім суб'єктам підприємницької діяльності. Чи має право наше підприємство укласти договір оренди з фізичною особою, яка не є підприємцем? Фізична особа хоче зберігати в приміщенні особисті речі. Які податки необхідно сплатити за фізичну особу, котра сплачуватиме нам орендну плату?

Так, уважаємо, ваше підприємство вправі надавати приміщення в оренду фізичній особі, уклавши з нею відповідний договір.

Вочевидь, у вас основний код згідно з КВЕД — 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Відповідно до пояснення Держстату, до цього коду він включає:

1) надання в оренду та управління власним або орендованим нерухомим майном:

— багатоквартирними будівлями та житлом;

— нежитловими будівлями, у т.ч. виставковими залами, складськими приміщеннями;

— земельними ділянками;

2) надання будівель, упоряджених або неупоряджених квартир чи апартаментів для довготермінового використання зазвичай на умовах щомісячної або річної оплати.

Цей клас також включає:

— діяльність ринків;

— розроблення будівельних проєктів для власного використання;

— експлуатацію житлових мобільних комплексів;

— надання приміщень виключно для утримання тварин.

Цей клас не включає:

— експлуатацію готелів, багатокімнатних готелів, будинків відпочинку, мебльованих будинків, наметових містечок, кемпінгів та інших нежитлових або призначених для короткотермінового проживання комплексів, див. розділ 55.

Тобто якщо ваше підприємство надаватиме нежитлову нерухомість в оренду фізособі для складських цілей (зберігання особистих речей), то код відповідно до КВЕД — 68.20 дозволяє це робити. Тому додаткового коду згідно з КВЕД до ЄДР вносити, уважаємо, не потрібно.

У разі здавання в оренду фізособі приміщення фізична особа доходу не отримуватиме, а навпаки — нестиме витрати (сплачуючи орендну плату).

Тоді як ПДФО та військовим збором оподатковується саме дохід (ст.ст.163 і 164 ПКУ).

А оскільки в такому разі оподатковуваного ПДФО та військовим збором доходу підприємство-орендодавець не виплачуватиме, то й функцію податкового агента орендодавець виконувати не повинен (тобто утримувати ПДФО та військовий збір тут не потрібно).

А от якщо, наприклад, фізособа-орендар заборгує вашому підприємству і ви приймете рішення про прощення боргу фізособі — у фізособи виникне дохід (пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ), що буде підставою для відображення підприємством-орендодавцем цього доходу у ф. № 1ДФ. При цьому податок на доходи і військовий збір фізособа зобов’язана буде декларувати в річній декларації про майновий стан і сплачувати самостійно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати