Праця на умовах неповного робочого тижня: розраховуємо тривалість відпустки працівнику
06.01.2021 | 08:00
Працівник пропрацював на підприємстві впродовж 1 року 7 місяців за рахунок неповного робочого тижня. Яку відпустку в днях за рік він заробив? Чи необхідно перераховувати період?

Відповідно до ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Крім того, до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відповідно до ст. 9 Закону «Про відпустки», зараховується, зокрема, час фактичної роботи (в т.ч. на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.

Тому цей працівник, як і звичайний працівник, який працює повний робочий тиждень, має право на 24 календарних дні відпустки за відпрацьований робочий рік.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати