ПРОДАЖ МЕДИЧНИХ МАСОК: ЧИ БУДЕ ПДВ
Наше підприємство (платник ПДВ) планує реалізувати медичні маски, які отримує від українського виробника з нульовим ПДВ, через SmartTender. У нас буде ПДВ 0%, 20% чи без ПДВ під час реалізації цих масок? На підставі якого нормативного документа діяти? Який код ставки в ПН (902)?

Згідно з п. 71 підрозділу ІІ розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, у якому завершується дія карантину, установленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій і пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення п. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.

На сьогодні діє Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224.

До згаданого вище Переліку, зокрема, уключено низку товарів, віднесених до категорії «Засоби індивідуального захисту». А саме такі товари, як «Медична маска. Респіратор FFP2 або FFP3, маски, не оснащені змінними фільтрами»; «Респіратори, маски, оснащені легкозмінними після використання фільтрувальними або абсорбувальними елементами-фільтрами».

Тож під час постачання медичних масок нараховувати ПДВ не потрібно — така операція звільнена від ПДВ.

У графі 8 Податкової накладної зазначається код ставки — 903 (у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати