Реклама у соцмережах: чи буде ПДВ
10.11.2020 | 08:15
597 0 ПДВ
Замовляємо послуги реклами на Google і Facebook . Чи виникають ПДВ-зобовязання з послуг, отриманих від нерезидента? Чи є ці особи нерезидентами? Google зареєстрований в Україні як платник ПДВ, ПН виписують, оплату здійснюємо з р/р. А на Facebook платимо шляхом списання з корпоративної картки, жодних документів не отримуємо.

Відповідно до п. 180.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) покупець є особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету, лише в разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України. Якщо ж постачання послуг здійснює постійне представництво нерезидента, зареєстроване платником ПДВ, покупець вільний від обов'язку нараховувати та сплачувати ПДВ за правилами, установленими в ст. 208 ПКУ.

Оскільки постачальник послуг з розміщення реклами на Google складає та реєструє на ваше підприємство податкову накладну, очевидно, що він зареєстрований платником ПДВ. Адже право на нарахування цього податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ (п. 201.8 ПКУ). Це означає, що вам не потрібно нараховувати ПДВ. Статус постачальника —  резидент, це — платник ПДВ або постійне представництво нерезидента, яке зареєстроване платником ПДВ  — у цьому разі вже не має значення.

Що стосується придбання послуг реклами в іншої компанії (Facebook), які ви оплачуєте з корпоративної картки, то тут слід розібратися, чому ви не отримуєте вхідну податкову накладну:

1) послуги надає резидент України, не зареєстрований платником ПДВ;

2) послуги надає резидент України, зареєстрований платником ПДВ, або постійне представництво нерезидента, зареєстроване платником ПДВ, яке з невідомих причин не склало та/або не зареєструвало податкову накладну на покупця;

3) послуги надає постійне представництво нерезидента, яке не зареєстроване платником ПДВ;

4) послуги надає нерезидент.

Необхідність оподаткувати ПДВ придбану послугу може виникнути в покупця лише у двох останніх випадках і тільки в разі, якщо місце постачання послуг припадає на митну територію України.

У зв'язку з цим нагадаємо вам, що місце постачання рекламних послуг визначають за пп. «б» п. 186.3 ПКУ, і воно завжди прив'язане до місця реєстрації отримувача послуги. Оскільки отримувач — резидент, увіходить у права п. 180.2, ст. 208 ПКУ. Тож з’ясувати реальний статус постачальника в цьому випадку конче потрібно, аби не занизити податкові зобов'язання з ПДВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати