Списання телефонів: документальне оформлення
01.03.2021 | 08:00
Які потрібні документи для списання телефонів, смартфонів вартістю від 1,00 грн до 6300,00 грн, а також принтера й холодильника? Які організації їх оформляють?

Оскільки МНМА — це ОЗ, то й для обліку цих активів використовують форми, призначені для обліку ОЗ. Тобто підприємство може застосовувати для обліку МНМА:

— або форми, затверджені наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352 для госпрозрахунківців,

— або ті, які затверджені наказом Мінфіну від 07.10.2016 р. № 818 для бюджетників.

А можна взагалі розробити свої власні форми. Головне — аби вони мали всі обов’язкові реквізити первинного документа, про які йдеться в ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Тобто, незважаючи на малоцінність, жодних особливостей чи відмінностей у документальному оформленні для МНМА немає. Їх документують так само, як і будь-який інший немалоцінний ОЗ.

Нагадаємо, що при класифікації МНМА потрібно враховувати вартість активу. Так, до малоцінних відносять лише ті необоротні активи, вартість яких уписується в самостійно визначені підприємством межі (п. 5 П(С)БО 7). Причому зафіксувати такий поріг малоцінності потрібно в обліковій політиці.

Зазвичай цей вартісний поріг намагаються встановити на податковому рівні (у 2021 році — 20 тис. грн). Це дозволяє звести до мінімуму кількість податково-прибуткових коригувань.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Якщо можна, більш детальніше про бюджетників.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати