Виправляємо помилку в сумі компенсації за невикористану відпустку: чи нараховувати єдиний внесок
22.12.2020 | 08:00
Працівникові було виплачено компенсацію за невикористану відпустку в день звільнення (28 серпня 2020 р). У жовтні було виявлено помилку в кількості днів невикористаної відпустки і, відповідно, було зроблено перерахунок та виплачено донараховані кошти 22 жовтня 2020 р. Чи потрібно нараховувати ЄСВ на компенсацію невикористаної відпустки і показувати в додатку 4? Під яким кодом показувати цю виплату у формі 1ДФ?

Якщо компенсацію за невикористану щорічну відпустку працівникові донарахували після його звільнення, єдиний внесок на такі суми не нараховують, оскільки вони не є виплатою за відпрацьований час.

Підстава: ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI, якою врегульовано порядок нарахування внеску на виплати звільненим особам за відпрацьований час.

Грошова компенсація за невикористану відпустку є платою за невідпрацьований час (пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5), тому її сума, що нарахована після звільнення, не потрапляє під справляння єдиного внеску. Відповідно, її не відображають у додатку 4 звітності з ЄСВ.

Аналогічну думку викладено в ІПК ДПС від 19.08.2020 р. № 3450/ІПК/99-00-04-05-03-06.

У ф. № 1ДФ доцільно відображати таку компенсацію як інші доходи (ознака «127»).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати