Вирахування базового місяця для індексації у разі скорочення штату
12.04.2021 | 08:00
636 0
Зі штатного розпису в січні 2020 вивели штатну одиницю електрика, оскільки працівника звільнили, а в лютому 2021 ввели нову штатну одиницю електрика до штатного розпису і прийняли працівника. Який базовий місяць для нарахування індексації?

Прямої відповіді на це запитання у Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженому постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, немає. У разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначених у п. 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%. Обчислення індексу споживчих цін для подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення (п. 5 Порядку № 1078).

Відтак логічно припустити, що у разі приймання на роботу працівника на нову посаду базовим є місяць введення цієї посади. По-іншому — ніяк. Не чекати ж нам підвищення окладу за цією посадою… Той факт, що вже була така посада, до уваги не беремо.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати