Визначення податкових зобов'язань з ПДВ при розрахунках за бюджетні кошти
11.12.2020 | 08:00
766 0 ПДВ
Підприємство-постачальник за результатами тендера здійснює постачання продукції підприємству-замовнику за державні кошти. Видаткові накладні виписуються за датою постачання товару. Оплата від замовника надходить протягом 510 днів після постачання. У договорі прописано пункт «Замовник здійснює оплату протягом 180-ти календарних днів на підставі оригіналу рахунку та податкової накладної, складеної в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством... та зареєстрованої в ЄДРПН». Якою датою складати податкові накладні постачальнику: датою постачання товару (перша подія) чи датою надходження оплати (п. 187.7 ПКУ)?

В описаному випадку, уважаємо, податкову накладну постачальнику потрібно складати відповідно до п. 187.7 ПКУ, тобто на дату надходження оплати.

Відповідно до п. 187.7 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, уключаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Підтвердженням того, що послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі про постачання послуг умови, що оплата за поставлені послуги здійснюється з відповідного рахунку Державної казначейської служби України.

Беручи до уваги наведене вище, в разі коли грошові кошти, що спрямовуються платникові в рахунок оплати вартості поставлених послуг, є бюджетними коштами відповідно до норм БКУ та надходять на відповідний рахунок товариства, то дата виникнення податкових зобов'язань визначається товариством згідно з п 187.7 ПКУ на дату зарахування коштів на такий рахунок, незалежно від дати підписання актів виконаних робіт.

На цьому закцентовано в ІПК від 15.08.19 р. № 3820/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Відповідно, уважаємо, той факт, що в договорі поставки є положення, яке суперечить нормам ПКУ, не означає, що постачальник має його виконувати.

Водночас радимо з цього питання отримати в ДПС індивідуальну податкову консультацію. Адже лише маючи з цього питання офіційну позицію контролюючого органу, постачальник зможе прийняти зважене рішення або навіть урегулювати норми договору із замовником (прибрати норму, яка суперечить обов’язку постачальника нараховувати ПДВ-зобов’язання на дату отримання оплати. При цьому важливо, що вимоги п. 187.7 ПКУ стосуються винятково податкових зобов’язань із ПДВ, а податковий кредит визнають у загальновстановленому порядку за правилом «першої події» згідно з п. 198.2 ПКУ. Тобто п. 187.7 ПКУ регулює не касовий метод. Оскільки п. 187.7 ПКУ передбачено особливий порядок виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, але не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод.).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати