Як обчислити відпускні, якщо в розрахунковому періоді були річні та квартальні премії
17.02.2021 | 08:00
Поясніть, будь ласка, як бути з розрахунком відпускних за січень 2021 р., якщо на підприємстві є премії — квартальні та річні. І як бути з преміями за 2019 рік і IV квартал 2019 р., що були нараховані та виплачені в березні 2020 року? Ці премії завжди нараховуються та виплачуються через 2 місяці по закінченні кварталу.

Як кажуть, dura Lex, sed Lex — закон суворий, але він закон. Так і тут. Є порядок обчислення середнього заробітку, якого слід дотримуватися, тому що збереження середнього заробітку у визначених випадках — це мінімальна державна гарантія в оплаті праці. Тому якщо в Порядку № 100 встановлено (тепер — після 09.12.2020 р.), що премії належать до тих періодів, ЗА ЯКІ, а не в яких вони нараховані, так і треба чинити. Відтак премії, нараховані у 2020 р. за 2019 р., не беремо до розрахунку відпускних у січні, бо жоден місяць 2019 р. не входить до розрахункового періоду.

Звичайно, якщо ви нарахуєте премію за І квартал 2021 р. у квітні чи травні або річну — у грудні 2021 р., то відпускні за січень 2021 р. слід буде перерахувати, якщо Мінекономіки не змінить Порядок № 100 (оскільки такий підхід виглядає трохи дивним).

З іншого боку, премія не може бути нарахована за І квартал у ІІ кварталі тощо. Інакше це варто розцінювати як помилку. Хіба її забули нарахувати? Ні.

У випадку з нарахуванням премій потрібно виходити з того, що результати роботи І-го кварталу є базою для нарахування премій. І маючи базу нарахування, саме нарахування можемо проводити, коли завгодно. Тому пишіть у наказі про преміювання, що премія нарахована «за результатами роботи І кварталу». Або просто пишіть «преміювати за результати роботи». І в подальшому врахуєте її однієї сумою, кому вона припаде на розрахунковий період. Хто вас змушує писати, за які дні, місяці чи роки премія. У нас договірне регулювання оплати праці (я художник — я так бачу).

 Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати