Чи варто хвилюватись покупцю, якщо продавця суд визнав фіктивним
Рубрики

Вищий адміністративний суд України (далі — ВАСУ) нещодавно прийняв доволі цікаве рішення (див. ухвалу від 06.12.17 р. у справі № 820/2866/16). Зокрема, за матеріалами справи підприємство придбало товар у іншого підприємства, щодо якого фіскалами під час перевірки встановлені ознаки фіктивного підприємництва. Водночас такий факт установлений також і вироком суду щодо директора підприємства-продавця.

У зв`язку з цим фахівці ДФС зробили висновок про наявність у діях підприємства-покупця порушень податкового законодавства, а тому застосували відповідні санкції. Ясна річ, що означене податкове повідомлення-рішення підприємство-покупець оскаржило в суді.

ВАСУ при розгляді цієї справи наголосив, що вироком суду, який відповідачем надано як доказ порушення податкового законодавства з боку позивача, установлено лише факт наявності ознак фіктивного підприємництва з боку підприємства-продавця. Натомість факт наявності ознак такого злочину з боку підприємства-покупця взагалі не встановлювався.

А тому наявність у контрагента-продавця ознак фіктивного підприємництва не є безумовною підставою для висновку про порушення покупцем податкового законодавства.

Це своє рішення ВАСУ обґрунтовує тим, що норма ч. 4 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — КАСУ) поширюється лише на особу, щодо якої постановлено відповідний вирок або прийнято постанову. Тому обов'язковими є лише обставини стосовно безпосередньо цієї особи (засудженого (виправданого) або притягнутого (не притягнутого) до відповідальності), а не щодо інших осіб.

Нагадаємо: вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адмінпроступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адмінсуду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою (ч. 4 ст. 72 КАСУ).

 Ухвала ВАСУ від 06.12.17 р. у справі № 820/2866/16

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати