Фізосіб звільнено від відповідальності, якщо їм не надіслали податкового повідомлення-рішення про внесення земподатку
Рубрики
03.01.2018 | 16:56

Законодавці внесли зміни до ст. 287 ПКУ, доповнивши її новим п. 287.9, який звільняє фізосіб від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання, якщо контролери вчасно не надіслали (не вручили) їм податкові повідомлення-рішення. Аналогічну норму продубльовано в п. 126.3 ст. 126 ПКУ, що встановлює відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків.

Нагадаємо: на відміну від юросіб, фізособи не зобов'язані самостійно обчислювати суму податкового зобов'язання з плати за землю. Тут вони цілковито залежать від контролерів (за місцезнаходженням земділянки), які щороку до 1 травня мають установити, хто з фізосіб перебуває в них на обліку, і нарахувати їм податкові зобов'язання з плати за землю (п. 287.2 ПКУ). До 1 липня фіскали зобов'язані надіслати (вручити) фізособам із числа тих, хто перебуває на обліку, податкові повідомлення-рішення про внесення податку (п. 286.5 ПКУ).

Своєю чергою, граничний строк сплати нарахованого фізособі податкового зобов'язання — 60 календарних днів — починають відлічувати від дня вручення їй податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ПКУ).

Завдяки новим правилам, що з'явилися в ПКУ, фізособи можуть бути спокійні: вони не відповідатимуть за несвоєчасну сплату земподатку, якщо контролери із запізненням надіслали їм податкові повідомлення-рішення. Переконатися в цьому ви можете, звернувшись до кодифікованого ПКУ на нашому сайті.

Пункт 287.9 ПКУ

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати