【Консультація】Коли пенсіонеру потрібно подавати Звіт з ЄСВ за 2017 рік
Рубрики
Я підприємець на загальній системі оподаткування. З лютого 2017 року пенсіонер за віком і отримую відповідну пенсію. Чи потрібно мені за 2017 рік подавати Звіт з ЄСВ за додатком Д5?

Запитання з професійного форуму

Відповідь: У вашій ситуації за 2017 рік треба надати податківцям Звіт з ЄСВ за додатком Д5 (з типом форми «початкова») із заповненою в ньому таблицею 1. Чому так і як заповнити таблицю 1 у Звіті, розглянемо нижче

Як зрозуміло із запитання, ви стали пенсіонером за віком у лютому 2017 року. Таким чином, беручи до уваги сказане в ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI, саме із цього місяця ви як підприємець можете більше не платити за себе єдиного внеску. У січні 2017 року ви пенсіонером ще не були. Тому за цей місяць єдиний внесок сплачують у загальному порядку, тобто до 10 лютого 2018 року.

Гадаємо, у місяці подання заяви на призначення пенсії ви подавали Звіт з ЄСВ за додатком Д5 за період з 1 січня 2017 року до дати формування цієї заяви із зазначенням типу форми «призначення пенсії». Однак надання такого Звіту згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну України від 14.04.15 р. № 435, не звільняє підприємця від обов'язку надати річний Звіт з ЄСВ за додатком Д5 із зазначенням типу форми «початкова». Такий звіт фактично теж буде складено за період з 01.01.18 р. до дати формування заяви на призначення пенсії.

Ми розглянули тільки одне питання, пов'язане зі складанням і поданням фізособами-підприємцями за себе Звіту з ЄСВ за додатком Д5 за 2017 рік, а є ще купа питань. Ми всі їх розглядали в матеріалах теми номера «Звіт самозайнятих осіб з ЄСВ за себе», опублікованої в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 8 за 2018 рік.

У цих матеріалах ви знайдете відповіді на такі питання:

☕ хто зобов'язаний надавати річний Звіт з ЄСВ за додатком Д5;
☕ яким способом самозайняті особи можуть надати за себе Звіт з ЄСВ за додатком Д5;
☕ у які строки самозайняті особи повинні відзвітуватися за єдиним внеском за себе;
☕ як у Звіті з ЄСВ за додатком Д5 за 2017 рік підприємці показують період роботи на загальній системі оподаткування;
☕ як у Звіті з ЄСВ за додатком Д5 за 2017 рік підприємці показують період роботи на єдиному податку;
☕ які таблиці у Звіті з ЄСВ за додатком Д5 за 2017 рік заповнюють підприємці;
☕ як заповнюють Звіт з ЄСВ за додатком Д5 особи, які в 2017 році займалися незалежною професійною діяльністю (адвокати, нотаріуси, художники та ін.).

Андрій Хусід, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати