Отримали подарунок за кордоном — чи платити податки
Рубрики

ДФСУ відповіла на запитання щодо оподаткування подарунку, отриманого фізичною особою — резидентом за кордоном.

Згідно з пп. 14.1.55 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до доходу, отриманому з джерел за межами України, відносять будь-який дохід, отриманий резидентами, зокрема у вигляді подарунку.

У разі якщо джерело виплат оподатковуваних доходів є іноземним, суму такого доходу включають до річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який у такому випадку зобов'язаний подати річну податкову декларацію (пп. 170.11.1 ПКУ). Дохід оподатковують за ставкою 18%.

Абзац перший пп. 170.11.2 ПКУ дозволяє зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України. Платник має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Проте це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано подарунок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Довідку має бути належним чином легалізовано, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Окрім того, зазначений дохід є об’єктом обкладення військовим збором (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ).

ІПК ДФСУ «Щодо оподаткування подарунку, отриманого фізособою-резидентом за кордоном» від 05.01.18 р. № 66/Н/99-99-13-02-03-14/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати