ПН помилково оформили на філію: що буде з податковим кредитом
Рубрики

Представники ДФСУ зауважили, що підприємство-постачальник може скласти податкову накладну (далі — ПН) на філію (структурний підрозділ) у випадку, якщо головним підприємством-покупцем делеговано їй право складання ПН.

При цьому у випадку, якщо у філії відсутні такі права, постачальник зобов’язаний складати ПН на головне підприємство.

Однак контролери не надали конкретної відповіді: чи зможе головне підприємство показати податковий кредит за ПН, яку постачальник помилково оформив на його філію, яку позбавлено права складання ПН?

Водночас вони нагадали: ПН, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (окрім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Тож маємо, що долю податкового кредиту контролери вирішуватимуть під час перевірок залежно від суб’єктивного погляду на те, чи заважатиме така помилка в ПН ідентифікувати здійснену операцію.

Лист ДФСУ «Щодо віднесення головним підприємством до податкового кредиту податкових накладних, які помилково складені постачальником на філію, яка позбавлена головним підприємством права складання податкових накладних» від 15.03.16 р. № 5575/6/99-99-19-03-02-15.

 До теми також читайте:

 — ПН філіям і від філій — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 27 за 2016 р. на стор. 13

Філії не делеговано право виписування податкових накладних: хто їх має оформлювати — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2016 р. на стор. 49

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати