Суд підтвердив: підприємець таки має право на ПК за транспортними засобами
Рубрики

Верховний суд визнав право підприємця на податковий кредит за придбаними транспортними засобами (сідельні тягачі та напівпричіп). На відміну від податківців, судді не бачать перешкоди в тому, що транспортний засіб зареєстровано на фізособу-громадянина, а не на підприємця. Вони зауважують: обмеження можливості реєструвати на фізичних осіб — підприємців транспортні засоби, придбані для здійснення господарської діяльності, не позбавляє таких осіб права на податковий кредит за операціями з придбання транспортних засобів, якщо були дотримані умови його формування. Тобто за наявності зареєстрованої податкової накладної та госпдіяльного статусу покупки.

Нагадаємо, що податківці з давніх-давен не визнавали права підприємця на податковий кредит, зокрема за придбаними основними засобами. Свою позицію вони обґрунтовують тим, що суб’єкт підприємницької діяльності не може бути власником рухомого або нерухомого майна. Придбати майно підприємець може лише в статусі фізособи. Як наслідок, контролери відмовляють підприємцям у податковому кредиті за такими операціями. Детально про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 57 за 2017 р. на стор. 5.

Постанова ВС від 24.05.18 р. у справі №803/1021/17

Існує більше 60 видів шампіньйонів, але в сільськогосподарському виробництві вирощують зазвичай садові або культурні шампіньйони.

telegram ukr

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати