Вартість путівки працівника більше 5 мінзарплат: як обчислити податок на доходи
Рубрики

ДФСУ роз'яснила: норма пп. 165.1.35 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) надає право роботодавцю не оподатковувати вартість путівок, наданих як для свого працівника, так і для члена його сім’ї, якщо їхня вартість не перевищує в 2018 році 37230 грн, тобто 18615 грн (5 мінімальних зарплат) на кожну особу, за дотримання умов, що визначені в згаданому підпункті ПКУ. Це дуже лояльна позиція фіскалів, яка не може не радувати.

Від редакції газети «Все про бухгалтерський облік» нагадаємо, що згідно з пп. 165.1.35 ПКУ до оподатковуваного доходу платника податку не включають вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, за таких умов:

  • путівку надає роботодавець-платник податку на прибуток підприємств;
  • путівка надається або безоплатно, або із знижкою (до доходу не включають розмір такої знижки);
  • путівку надають один раз на календарний рік;
  • вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної зарплати, установленої на 1 січня звітного року.

Водночас фіскали повідомляють: якщо розмір знижки на путівку, яку роботодавець надає своєму працівнику та/або члену його сім'ї першого ступеня споріднення, перевищує встановлений граничний розмір доходу, то податковий агент зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із загальної суми наданої знижки. Тобто якщо вартість путівки (сума знижки) перевищує неоподатковуваний розмір (у 2018 році 18615 грн), податок на доходи та військовий збір нараховують на всю вартість путівки (розмір знижки). Цю новину вже хорошою не назвеш.

Цікавим є й зауваження фіскалів щодо компенсації вартості путівки: у разі, якщо працівник сам купує путівку, а роботодавець виплачує йому компенсацію її вартості, пільга, яка встановлена пп. 165.1.35 ПКУ, не застосовується. Отже, підприємство-роботодавець під час нарахування (виплати) компенсації зобов'язане утримати за рахунок працівника податок на доходи та військовий збір і відобразити суми виплаченого доходу в розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «126».

Коментар до ІПК читайте в одному з найближчих номерів газети «Все про бухгалтерський облік».

ІПК ДФСУ «Щодо знижки на путівку, яку роботодавець надає своєму працівнику та/або члену його сім'ї» від 12.03.18 р. № 931/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

telegram ukr

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати