➤ З готівкою — у вільне плавання: підприємства самі вирішуватимуть, як із нею працювати
Рубрики
15.01.2018 | 16:04

З ухваленням нового Положення про касові операції нових барв набуло визначення «порядок оприбуткування готівки в касі». На цьому акцентують увагу податківці з Головного управління ДФС у Київській області.

Наші експерти вже підготували для вас повний огляд нового Положення — читайте його в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 3 за 2018 р. на стор. 20.

Загалом, оприбуткуванням готівки тепер вважають ВИКЛЮЧНО запис у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій). Нагадаємо, раніше для користувачів РРО (зокрема їх відокремлених підрозділів) оприбуткуванням називали також запис у КОРО. В оновленому Положенні про касові операції згадки про це не залишилося. Тому виходить, що в усіх (у т.ч. і у відокремлених підрозділах) у арсеналі має бути касова книга! Інакше, будьте готові платити пятикратний штраф за неоприбуткування!

До того ж кожному підприємству надали право розробити свій порядок роботи з готівкою, у якому потрібно розписати: внутрішній трудовий розпорядок підприємства, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки до банку тощо. 

Авжеж, окрім цього, Нацбанк підготував ще низку новацій, про які ми вже розповідали тут.

За інформацією із сайта ГУ ДФС у Київській області: http://kyivobl.sfs.gov.ua

telegram ukr

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (2)

  • п. 11 криво виписали. він протирічить п. 29, п. 31, та іншим. Положення написано людиною яка про практичну сторону справи знає тільки з літератури і слів інших. теоретики ...

  • Ну це вже суттєво! Не плутайте нас.

    Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери,
    розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи-підприємці касової книги не ведуть.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати