Змінено умови типового договору оренди землі
Рубрики

Уряд удосконалив типову форму договору оренди землі. Зокрема, надалі його сторони під час підготовки договору матимуть можливість укладання одного договору оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.

Окрім того, уточнили строки оренди земель: сільгосппризначення — не менше ніж 7 років, а в разі передачі в оренду для ведення товарного сільгоспвиробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільгосппризначення, які є ділянками меліорованих земель і на яких проводять гідротехнічну меліорацію, — не менше ніж 10 років.

Сторони обов'язково повинні будуть погоджувати лише об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендну плату зі зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Про те, чи є об'єкт для ПДВ із компенсації орендної плати за комунальну земділянку, читайте в № 102 за 2016 р., стор. 19. Куди сплачувати податок на доходи та військовий збір з орендної плати за земділянки, ішлося в № 89 за 2016 р., стор. 25. Хто сплачує земподаток, якщо підприємець орендує земділянку у фізособи, можна дізнатися з № 88 за 2016 р., стор. 29.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Типового договору оренди землі» від 23.11.16 р. № 843. Набере чинності в день офіційного опублікування.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати