МОН внесе зміни до нового переліку спеціальностей

16.05.2016
1005

Міністерство готове обговорювати з громадськістю пропозиції щодо удосконалення нового переліку спеціальностей, але такі пропозиції мають бути обґрунтованими. На цьому, за інформацією прес-служби МОН, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич під час наради щодо змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Зокрема, міністр зазначила, що новий перелік спеціальностей викликав жваву дискусію в інформаційному просторі, а також в академічному середовищі.

«Ми не налаштовані до масштабної ревізії переліку, адже була проведена велика робота по обґрунтуванню і аргументації, яким має стати новий перелік. Водночас, ми готові з’ясувати, де необхідно внести зміни до переліку тому, що це питання стає бар’єром на шляху розвитку певних напрямків підготовки», - пояснила Гриневич.

Після обговорення пропозицій учасники наради узгодили зміни, що готуються МОН до проекту постанови щодо змін до переліку спеціальностей.

Зокрема, пропозиції щодо включення спеціальності «деревообробні та меблеві технології», «гідротехнічне будівництво».

«Серед пропозицій до змін переліку – 12 галузь знань, де спеціальність «кібербезпека» перейменована на «інформаційну безпеку», спеціальність «комп’ютерні науки та інформаційні технології» розділені на 2 спеціальності: 122 – «комп’ютерні науки» та 126 – «інформаційні системи і технології», - повідомили в Міносвіти.

У проект змін до постанови також була включена 28-а галузь знань «Міжнародні відносини» за трьома спеціальностями: міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії; міжнародні економічні відносини; міжнародне право. Окрім того, у назві галузі «Наука про освіту» буде включено слово «Педагогіка».

За підсумками наради міністр освіти доручила створити робочі групи для вивчення інших пропозицій щодо переліку спеціальностей по напрямках.

«Новостворені комісії будуть вивчати питання щодо можливості перейменування «Науки про землю» на галузь знань «Географія. Геологія», медичні спеціальності у напрямку медичної реабілітації, підготовку педагогів за фахом хореограф, галузь знань «Водне господарство», телекомунікацію. Також буде розглянуто питання спеціальностей з національної безпеки країни за участю профільних установ і відомств», - зазначили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо у квітні 2015 року було прийнято урядову постанову №266, відповідно до якої був запроваджений новий перелік спеціальностей для підготовки фахівців усіх освітніх ступенів – від молодшого бакалавра до доктора філософії. Наказом МОН України від 6 листопада 2015 р. №1151 були запроваджені правила переходу вищих навчальних закладів від старого переліку спеціальностей і напрямів підготовки до нових спеціальностей.

За  матеріалами: osvita.ua

Читайте також

Студентські новини

14.11.2017